Local cricket - Results round-up for May 23-24

0
Have your say

LEAGUE cricket followers, log on here for our comprehensive results section online every Monday.

Bradford

Division 1: Woodlands 200 (D Snell 82, S Frankland 41, T Altaf 4-58, C Free 3-38), *Cleckheaton 202-6 (J Wood 65, A Gorrod 36, C Brice 4-72): Pudsey St Lawrence 276-7 (A Waite 70, M Duce 50no, M Robertshaw 43, C Goldthorp 42, J Hendy 3-49), *Farsley 132 (D Hodgson 64, C Marsden 5-38, T Hudson 3-30): Saltaire 159 (T Mehboob 50, R Spry 30, J Pearson 5-42), *Pudsey Congs 160-2 (A Bairstow 58no, N Lindley 50); *Undecliffe 199 (G Ahmed 50, F Hussain 35, M Kelsey 35, H Tareen 3-61), East Bierley 180-9 (D Shuffe 36, Awais Ejaz 35no, A Hussain 4-46); New Farnley 152 (A Hodd 55, M Lawson 42, N Ali 4-40, C Thomson 3-21), *Bradford & Bingley 147 (C Thompson 44, D McCallum 4-46, J Middlebrook 3-36); *Hanging Heaton 223-4 (J Shaw 75no, B Elvidge 63no), Lightcliffe 167 (A Stead 90, D Stiff 4-55, D Busfield 3-23, I Philliskirk 3-41).

Division 2:  *Brighouse 250-6 (S Hussain 111no, M Khurshid 62), Keighley 174 (R Wear 57, A Wear 34 SHussain 4-39); *Scholes 109 (B Jenkinson 4-18, N Bromby 4-26), Morley 112-3 (J McNichol 35no S Medley 30); Spen Victoria 227-7 (A Islam 94, P Jackson 49), *Gomersal 232-3 (G Hilton 103no, J Boynton 84); Bankfoot 229 (A Uppal 47, C Walters 47, J Holdsworth 43, M Yasin 4-54, Z Wheatley 3-54), *Windhill 168 (T Javed 35, Z Wheatley 31, S Iqbal 31, S Khan 30no, C Walters 4-52, A Uppal 3-38). Bowling Old Lane 247-8 (A Butt 99, K Maqsood 32, N Saudagar 3-40), *Hartshead Moor 106 (S Zaman 3-19, A Alishan 3-24); *Yeadon 169-8 (J Wray 64, O Halliday 39, W Maqsood 3-56, J Abbott 3-42), Baildon 159 (J Reynolds 36, O Halliday 5-28).

Yorkshire ECB

Premier: Appleby Frodingham 211 (D Heath 40, M Morland 34, Z Scott 40; A Jahangir 4-49), *Barnsley 186 (A Rafiq 41, Z Ahmad 46, J Brown 35, A Jahangir 25no). *Cleethorpes 190-9 (D Mansfield 32, P Sunley 46; A Ogden 4-56), Rotherham Tn 191-2 (J Moorhouse 59, M Cummins 69no, A Del Borrello 28no). Castleford 133 (S Davies 3-25), *Harrogate 134-4 (J Potter 48no, D Foster 53no; J Cook 3-37). Doncaster Tn 273-9 (G Attenborough 116, R Mann 55, A Gosney 45no; J Alam 4-61), *Hull 153 (C Grey 45, D Watkin 32no; G Attenborough 4-30, A Gosney 3-44). *Sheffield Collegiate 218 (D Walton 39, S Guy 34, R Kettleborough 45; J Warner 3-53, J Logan 3-35), Yorkshire Academy 219-5 (E Callis 83, B Ainsley 45. Sheffield Utd 183 (S Saleem 38, B Anjam 35; R McKendry 6-38, T Pringle 4-54), *York 185-1 (S Lambert 92no, A Whatley 43, L McKendry 38no).

Huddersfield

Premiership: Golcar 184 (M Wilson 37; A Finn 4-48, M Hinchcliffe 4-65), *Elland 69 (T Welsford 4-37, W Hinchcliffe 3-28); *Honley 242-4 (T Taylor 85, A Crispe 52no, T Sykes 40), Slaithwaite 141 (D Berry 43; T Woodhead 4-22, R Howarth 3-33); Hoylandswaine 188 (Y Abbas 38; J Butterfield 3-33, A Smith 3-40), *Kirkburton 173 (J Ahmad 44; Y Abbas 5-55); *Moorlands 162 (A Fortis 68, M Rounding 31; T Brook 4-56, J Brook 3-31), Scholes 167-3 (J Carter 74, T Boorman 45); Delph and Dobcross 355-4 (A Gleave 125, G Buckley 114, A Lees 61), *Shelley 255 (H Yousaf 111, M Sykes 31); *Shepley 270-6 (T Denton 67, O Davidson 61no, C Smith 54, A Rashid 37; H Cooper 3-82), Broad Oak 143 (H Booth 45no; N Jamal 4-19, D Glover 3-27); *Barkisland 210 (Darren Robinson 56, Jake Finch 42, B Westbrook 35, L Bridges 31; T Arshad 4-51, T Goodin 4-64), Skelmanthorpe 213-8 (I Amjad 103nop, J Greaves 32; A Scholefield 3-48, C Williams 3-62).

Championship: *Almondbury 117 (S Scott 5-32, J Scott 4-35), Lascelles Hall 118-2 (S Scott 70no, A Mukhtar 34no); Clayton West 181-9 (T Barber 56, D Swan 31; C Jump 3-54), *Armitage Bridge 96 (S Hussain 31; K Hitchman 5-26); *Cawthorne 237-6 (L Skelly 69, M Hussain 56; T Joraslafsky 3-58), Marsden 130 (J Smith 36; L Wiles 3-31); Linthwaite 248 (A Qayyum 69, M Bashir 69; R Shah 4-48, M Nabeel 3-80), *Kirkheaton 198 (S Sayed 31, S Shah 31; M Mukhtar 7-48); *Thongsbridge 361-3 (B Raven-Hill 133, J Hayes 111, B Howitt 54no, T Raven-Hill 34), Almondbury Wes 275-5 (S Matlub 70, M Henshaw 63, C Byrne 46no, A Taylor 33); *Holmfirth 221-8 (B Khiljee 95, H Singh 33; A Clegg 4-47), Meltham 205-8 (D Hinchcliffe 75; B Khiljee 4-45, M Gummerson 3-44).

Conference: *Cartworth Moor 237-8 (A Hussain 74; K Taylor 5-74), Emley Clarence 203-8 (F Javed 5-57); *Cumberworth 159 (Jim Senior 37; A Rammell 4-41), Denby Dale 76 (A Smith 5-35, A Littlewood 3-15); Rastrick 208 (J Waterson 70; B Don 4-44), *Denby 95 (F Hussain 44no; J Ghani 4-10, J Pearson 4-35); Birkby Rose Hill 153 (R Malik 40; L Booth 5-24), *Thurstonland 154-3 (C Flanagan 82no, N Appleyard 34); Lepton Highlanders 153 (S Hashmi 63; S Ramsay 6-16), *Uppperthong 84 (T Mulhall 6-8).

Aire Wharfe

Division 1: *Beckwithshaw 265-7 (J Inglis 106, A Twigg 34, A Lilley 42; W Liddle 3-71), Bilton 154 (L Mallinson 25, S Ali 34; I Hussain 4-28, Y Ali 3-20). *Follifoot 85 (T Jacklin 5-15), Collingham 86-4 (J Harrison 27; D Lawrence 3-17). *Ilkley 99 (J Hughes 28; T Stead 3-12, J Emmott 3-18), Steeton 104-5 (R Spivey 3-45).Rawdon 221-8 (B Heritage 85, H Nicholson 28, K Samunderu 62no; F Khan 4-33), *North Leeds 155-9 (M Kellaway 32, N Summescales 25; N Goldthorp 3-22, K Samunderu 3-56). Burley 193 (D Bryan 39, E Brown 27, J Wright 41, K Tahirkhell 40; S Blake 5-39), *Otley 194-4 (J Davies 116no, J Pickering 47no; N Brook 4-46).

Division 2: *Adel 176 (A Laws 54, D Gomersall 29, Z Siraj 26; D Wright 4-23), Colton 180-8 (T Carmody 53, N Danby 39; N Smith 5-39). *Horsforth 247-8 (L Harber 57, G Lee 44, R Sharrocks 67; E Martin 3-48), Knaresborough 158 (J Corcoran 25, A Gates 42; M Lambert 3-40). Harden 162 (G Newark 42, P Quinlan 27; J Moorhouse 3-38, S Cook 5-33), *Illingworth 133 (L Brooksby 31, J Lewis 32; P Quinlan 3-24, M O’Flaherty 3-10). Green Lane 136 (W Akhtar 43, P Atkinson 45; J Zslinszky 5-44, B Platt 4-30), *Pool 141-4 (C Bell 64no, S Wilson 37no; M Slater 4-43). Ben Rhydding 129 (I Khan 3-47, R Nichols 3-32), *Skipton 132-5 (R Nichols 55no, I Khan 42no). *Thackley 83, Tong Park Esholt 84-6 (R Todd 48no, J Rudge 4-26).

Division 3: *Alwoodley 121, Old Modernians 124-7; *Bardsey 200, New Rover 204-4; Bolton Villas 76, *Calverley 77-6; Hall Park 146, *Menston 152-3; *Silsden 188, Olicanian 191-6; Addingham 103, *Upper Wharfedale 105-3.

Central Yorkshire

Premiership: Carlton 233-6 (S Parker 57no, S Cooper 56no, F Alam 46), *Altofts 199-9 (A Asif 56, M Robinson 43no; F Alam 5-60); *Ossett 233-8 (R Randhawa 50, J Umarji 39, T Chipppendale 39no; P Blakeley 3-47), Birstall 110 (R McFarlane 35; G Randhawa 4-18); *Mirfield PC 233-7 (N Hussain 100; W Stiff 3-70), Hunslet Nelson 106 (A Mustafa 5-22); *Townville 218-4 (J Booth 66, J Hughes 62no, C Holliday 42), Batley 161 (T Hussain 55; J Hughes 6-44); *Buttershaw SP 106 (M Varley 4-24, R Paliyaguruge 3-24), Wakefield Thornes 110-2 (M Jordan 44, J Wolfenden 42); *Wrenthorpe 212-6 (J Sleightholme 82, C Leaf 51no, S Wigglesworth 40), Methley 215-5 (L Patel 86no, R Foster 43, S Raz 43).

Championship: Liversedge 160 (W Atkin 37, S Raman 31; H Campbell 3-52), *Caribbean 62 (G Winn 4-19, Z Wood 4-6); *Azaad 189 (Z Zulqar 72, S Bukhari 54; Z Khan 4-46, J Smith 3-55), Northowram Fields 157-9 (P Bottomley 41no; K Najam 3-27); Hopton Mills 193 (M Carroll 38, S Bland 35; A Battye 4-37), *East Ardsley 146 (S Davies 40; B Drake 3-44); *Oulton 210-8 (D Bridges 67; A Leyshon 3-78, A Hussain 3-49), Wakefield SM 111 (R Atkinson 38; J Sykes 5-29, S Hopkinson 3-14).

Division 1: Crossbank Methodists 163 (R Hosley 83; G Kitchen 4-43, J Paterson 3-22), *Adwalton 166-4 (A Langley 44no, M Donohoe 37); Rodley 196-9 (K Liaquat 4-52), *Gildersome 197-2 (M Simpson 87no, N Clay 79no); Great Preston 246-9 (J Marston 100, L Russell 47; D Gough 3-24), *Mirfield 99 (A Clark 6-18, L Russell 3-52).

Wetherby

Division 1: Kirk Deighton 201, *Bilton in Ainsty 167; *Garforth PC 298-4 (J Stockton 121, J Allinson 120, T Spurr 64no), Sicklinghall 276-6 (A Wood 146, R Brooke 36; M Fisher 3-63); Scholes 91 (D Whitaker 30; J Sykes 5-12, M Armstrong-Hollingsworth 3-23), *Old Leodiensians 94-8 (S Cobbett 46; J Biscombe 5-30, S Cohen 3-43); Church Fenton 113 (B Doyle 3-21, S Ramachandran 3-18), *Scarcroft 115-3 (P Hynes 31, B Doyle 31no); *Shadwell 102 (C McGrath 39), Barwick in Elmet 104-2 (M Prosser 66no); Wetherby 106 (A Twitchen 42; S Mehmood 4-32, B Lapworth 3-23), *St Chad’s 111-2 (R Sidhartha 49no).

Division 2: *East Keswick 148 (B Shahid 51, B Zaman 30; C Lewis 7-28), Long Marston 119 (G Fenton 35; B Shahid 4-29, W Hussain 4-30); Crossgates 101, *Headingley Bramhope 78; *Hillam 176, Ledsham 180-8; South Milford 234-8 (B White 94no, S Nesbitt 54; D Gunnell 3-45), *Rufforth 166 (B Lodge 64, P Charlton 34; S Nesbitt 4-29, L White 3-21); *Saxton 136 (M Ball 51; L Fisher 4-32, M wilson 4-39), Kirk Hammerton 138-1 (T Main 68no, A Bramley 31no); *Thorner Mexborough 181, St Chad’s 151.

Division 3: *Amaranth 130, St Chad’s 134-4; Green Hammerton 144-7, *Barwick 131; *Headingley Bramhope 283-9, Garforth PC 103-9; Scarcroft 210, *Kirk Deighton 214-4; *Meanwood 202-6, Bilton 168; *Sherburn 255-9, Thorner 145.

Division 4: *Church Fenton 176-8, Shadwell 179-6; Old Leos 52, *Crompark 53-3; *Kippax 136, East Keswick 138-5; Saxton 168, *Long Marston 131-9; *South Milford 154, Hillam 75; Walton Park 118, *Wetherby 120-7.

Division 5: *Crossgates 137-8, Rufforth 85; St Chad’s 35, *Scholes 36-0; Meanwood 268-4, Kirk Hammerton 37.

Pontefract

Division 1: Hooton Pagnell 215-9, *Ackworth 219-7; *Askern 185 (A O’Grady 62; Damian Bowles 6-10), Streethouse 158 (Damian Bowles 51; S Mantovani 4-42, S Madapatha 3-47); *Fairburn 287-4, Frickley Colliery 288-5; Nostell 126-9 (J Gascoignne 31; A Garrigan 4-22, I Walker 3-33), *Fishlake 128-3 (J Mason 51no, P Butterworth 42); West Bretton 217-6 (D Hoyle 80no), *Monk Bretton 219-7 (J Green 104, C Heppenstall 43no); South Kirkby 213-9, *Old Sharlston 149-9.

Division 2: *Barnby Dun 120 (S Millward 39), Allerton Bywater 121-6; Featherstone 271 (J Dunn 78, R Armitage 61, J Robinson 47; E Spears 3-21, C Sherriff 3-42), Glasshoughton 189-9 (A Clemo 62, R Sperrin 37; T Wragg 4-59); *Rothwell 211, Hemsworth 102; *Sandal 243-6, Knottingley 233-6; *Stainborough 105 (K Marshall 6-26), Hatfield 109-7 (M Cockburn 33; S Bamforth 3-22, J McLee 3-15).

Division 3: *Bentley 155, Whitley Bridge 156-3; Thurnscoe 268-9, *Hensall 128; Brodsworth 159, *Hundhill Hall 160-8; *Notton 198-9, Darton 200-4; Kilnhurst 142, *Yorkshire Main 82; *Streethouse 134, Rossington 135-4.

Division 4: Bullcroft Main 161-9, *Ferrybridge 153; Crigglestone 184-9, *Garforth 95; *South Kirkby 177, Thorpe Audlin 149; *Ryhill 97, Newton Hill 98-1; *Sykehouse 147-9, Ackworth 148-8.

Division 5: Fishlake 208-6, *Featherstone 77; *Hatfield 190, Pollington 184-6; *Pledwick 156-8, Rothwell 129; Stainborough 183-6, *Stanley Falcon 168.

Division 6: Glasshoughton 102, *Darton 82; *Hemsworth 193, Eggborough 167; Hundhill Hall 153-6, *Whitley Bridge 157-8.

South Yorkshire

Championship: *Aston Hall 205 (M Sheppard 68*, T Shaw 55, M Barnard 34, S Jones 5-33, M Naveed 3-61), Elsecar 157 (A Swallow 54, D Handley 28, G Steele 4-38); *Conisbrough 133 (A Janoda 51, M Topp 4-59, D Waldron 3-42, J Gillies 3-31), Darfield 99 (C Kaye 34, L Marshall 27, A Janoda 4-32, O Jackson 4-60); *Houghton Main 226-7 (T Ali 58, I Simon 42, C Honeyman 40, M Brown 35), Whitley Hall 227-6 (G Batty 44*, N Longhurst 35, M Milburn 31, J Tasker 31); Hallam 165 (J Cooper 58, S Foster 3-25, S Cunningham 3-30), *Treeton 166-3 (C Roebuck 103); Tickhill 131 (A Haycock 28, A Rennison 25, S Hopkins 3-18, S Dyson 3-30), *Wath 119 (H Wootton 26, S Dyson 25, J Stuart 4-38, A Rowland 3-8); *Wickersley 246-9 (R Harrison 91, H Jahangir 43, P Lund 26, L Browes 4-84, L Johnson 3-78), Coal Aston 220-8 (D Rodgers 51, L Johnson 45, S Mintoff 34, M Roe 26*, J Bothma 5-59).

Division 1: Kexborough 171, *Millhouses Works 166; *Norton Oakes 228-3, Norton Woodseats 150; Shiregreen 83, *Rockingham 84-1; *Rotherham Town 2nds 248-6, Aston Hall 2nds 202; *Whiston PC 202, Sheffield Collegiate 2nds 169; Barnsley 2nds 342-9, *Whitley Hall 2nds 15.

Division 2: Oughtibridge 204-9, *Elsecar 2nds 205-9; *Frecheville 245-6, Bradfield 230-7; *Hallam 2nds 284-5, Wickersley 2nds 183; *Sprotbrough 250-9, Warmsworth 160; *Thorncliffe 234-9, Wath 2nds 127; Rotherham Town 2nds 187, *Upper Haugh 133.

Scarborough Beckett

Premier Division: Filey 206-4 (A Burrell 79no, P Bowes 33, R Baldry 30no), *Cayton 202-8 (N Strangio 62, J Brown 49, L Plant 3-53). *Ebberston 121-1 (J Mason 56, A Turnbull 35no, B Lealman 23no), Scalby 116(E Swiers 4-30). Staithes 93-1 (S Marsay 52no, B Lewis 41no), *Nawton Grange 90 (P Marwood 46, J Greenlay 27, S Theaker 4-12, P Theaker 3-19). *Staxton 133-4 (C Dove 47*, J Robson 44, P Witty 25), Flixton II 132 (A Parvin 39, J Till 33, E Cooper 4-59, A Holtby 3-12).

Division A: Settrington 211 (C Stark 67, S Beal 40, E Rounthwaite 33, P Webster 3-54), *Brompton 117(T Pateman 30). Cayton II 102 (P Milner 4-29, P Chambers 3-13, J Hakings 3-27), *Cloughton 48 (J Ward 5-6, S Glave 4-19). *Mulgrave 133 (M Spagnuolo 35, G Barnard 3-20, I Spence 3-39), Wykeham 53 (C Woodward 5-21, M Thompson 4-2). Grindale 190 (A Smith 81no, J Dawson 27, B Simpson 4-59), *Sherburn 156-8 (J Pickard 44, Jordan Wharton 29, I Cousins 4-41). Seamer 222-5 (G Chadwick 74, A Robertshaw 47, D Graham 46, O West 3-67),*Wold Newton 116 (G Hogg 25, A Morris 4-24, M Morris 4-35).

Division B: Ganton 246-5, *Bridlington II 244-3. Staxton II 169-8, *Scalby II 168. Forge Valley II 353-3, *Scarborough III 37. *Sewerby II 194-7, Ravenscar 193-6. *Thornton Dale 159-8, Fylingdales 85.

Division C: Flamborough 47-0, *Muston 46. Heslerton II 82-0, *Ryedale 79. *Seamer II 287-7, Cloughton II 52. Ebberston II 150-3, *Wykeham II 149-4.

Halifax

Premier Division: *Triangle 309-4 (Silkstone 112*, N Uttley 68*, Wilson 50, Madden 45), *Booth 145 (Laycock 38, M Uttley 4-38, Turner 3-18). *Jer Lane 211-8 (Irtza 48*, Younas 38, Collins 33, Singh 5-67), Queensbury 202-9 (Priestley 59, Slator 46*, Singh 43, Chowdrey 4-63, Collins 3-78). *SBCI 153 (T Wood 62, S Wood 40, Kinsey 6-21), Warley 122: pts 12-4. *Southowram 133 (Wells 37, Goulden 4-20), Copley 136-4 (Dennison 32, Griffiths 3-46). *Thornton 228-3 (G Soames 50, Harrison 46, Shanks 42*, N Hutchinson 38), Blackley 224-9 (Walsh 137, T Baxter 35,J Hutchinson 5-69).

Division 1:*Bradshaw 185-7 (Spendelow 48, Moore 41, Punda 4-34), Sowerby St. Peter’s 145 (Schofield 32, Beaumont 4-62). Luddendenfoot 84 (Hemingway 50, Ali 7-6 inc hat-trick), *Bridgeholme 86-2 (Hudson 60*). *Low Moor 203-7 (Croasdell 70, Wood 41, Brn Williamson 39*, Talbot 4-28), Northowram HT 145 (Litjens 46, Waheed 4-61, Brd Williamson 3-24). *Oxenhope 217-9 (Mawer 56*, J Tetley 44, Benson 3-33, Halliwell 3-33, Ackroyd 3-75), Stones 83 (Dyson 5-39, Jheeta 3-37).

Division 2: *Cullingworth 322-6 (S Welch 87, Rankin 76, Powis 52, C Welch 49), Great Horton PC 212-7.*Greetland 224 (Forster 61, Malik 61, Reynolds 32, Asif 6-66), Denholme Clough 150 (Yousaf 50, Sohail 6-14 inc hat-trick, Soulsby 4-57). Upper Hopton 141 (Wood 34, Hemblys 5-36, Linsel 4-38), *Old Crossleyans 126 (Qureshi 38, Jowett 30, Stanger 7-35). Shelf 233-9 (Butterfield 74, Wolfenden 37, Khan 5-74, Asghar 3-61) *Old Town 164 (Mahmood 54, Barker 37, Ramsden 4-66, Wilkins 3-10). *Outlane 172 (Blagborough 43, Brook 33, Selby 6-39,Windle 3-21), Clayton 175-8 (Shackleton 44, Shaukatt 4-49).

York Senior

Premier: Beverley Town 197-8 (F Abid 37, J Vodden 50, B Dobson 29, D Rhodes 3-53, M Beckett 3-37), Stamford Bridge 198-4 (S Tennant 34, M Beckett 75, K Murphy 40);      Sheriff Hutton Bridge 237-8 (D Bradshaw 74, R Robinson 36, B Gill 29), Dunnington 238-3 (H Williams 53, J Bolam 76*, C King 69*); Fenner 237-3 (W Parker 102* J Hewitt 80, T Neal 2-64), Heworth 188-7 (N Johnson 42 O Sherwood 44 T Owen 41 S Sergeant 3-26); Clifton Alliance 234-6 (J Ashdown 122*, J Gilham 58, A Hamson 2-29), Hull Zingari 235-7 (J Berridge 60, J Storey 39, C Helwig 29*, D Skaith 3 - 59, A Renton 3-47), Acomb 178 - 7 (A Tute 27, J Dale72, K Wilkinson 3-27), Scarborough 180-7 (D Harland 31, J Pick 33, M Tennant 37); Easingwold 266-6 (S Piercy 129, P Silkbeck 80), Studley Royal 253-3 (A Mackle 106, R Nicholson 74, S Walmsley 51*); York 66 (R Brown 27*, S Burdett 6-20), Woodhouse Grange 67-1 (M.Durkin 26*).

Division 1: Sessay 263-7 (M Wilkie 36 M Till 112 N Harrison 64, N Johnson 3-42),     Driffield Town 179 (N Johnson 53 J Addy 59*, S Pierse 3-35 L Carver 3-63 S Langstaff 3-27);  Goole Town 293-6 (B Shelton 104*, A Nottingham 58), Folkton & Flixton 133; Bridlington 170 (C Rudd 98, W Dawson 3-26,S Watmore 3 -31), Malton & Old Malton 169 (T Bumby 80, T Mc Meeken 5-38); Osbaldwick 224-7 (M Dunne 23, J Rawsthorne 60, M Hattee 110, A Long 4-31), Sewerby 167-8 (M Artley 50, L Warcup 30, R Coates 35 A Hall 3-17);      Pickering 202-6 (D Greenlay 32, M Shepherd 33, R Featherstone 31, C.Frank 29, R.Boyes 24), Beverley Town 191 - 8 (G Whyley 53, T Smith 36, T Hudsen 31, I Gillyon 27), Bolton Percy 266-8 (P Houseman 111, A Rigby 69, J White 40no, B Danby 3-58, M Ellington 3-60), Whitkirk 269-5 (M Murphy 115, S Webb 85, A Mason 26no, E Noble 3-41).

* denotes home team